Очищення поверхні HPL панелей

Очищення поверхні HPL панелей

Пластик HPL (High Pressure Laminate) в якості декоративного матеріалу володіє безперечною перевагою, коли справа стосується довговічності й простоти в обслуговуванні. Виробництво декоративного пластика засноване на перевіреній технології з розрахунком на досить екстремальні умови щоденного використання. Термін служби HPL пластику надзвичайно високий і вимагає мінімального догляду через унікальну непористу поверхню. Надалі ми наведемо Вам деякі рекомендації по догляду за декоративним пластиком, щоб підвищити його термін служби й ефективність використання.

Очищення HPL панелей

Поверхня HPL панели легко чиститься за допомогою звичайної води, а потім висушується папером або вбирає воду м’якою тканиною. Якщо ж будь-які домішки просто так не видаляються, використовуйте звичайний засіб, але без абразивних речовин. Потім сполосніть поверхню водою та висушіть.

Очищення стійких забруднень

Використовуйте чисту, гарячу воду, чисту тканину або папір. Застосовуйте спеціальний миючий засіб без абразивних складових, пральні порошки, рідке або тверде мило. Видаліть бруд разом з розчином або ж дайте розчину вбратися, в залежності від ступеня забруднення декоративных панелей, потім змийте чистою водою або засобом для чищення скла. Протріть кілька разів, якщо це необхідно, ретельно видаліть всі сліди миючого засобу, щоб уникнути утворення плям при висиханні, потім насухо витріть поверхню м’якою тканиною або папером. У процесі очищення можна використовувати пластикові губки, нейлонові щітки та інший спеціалізований інвентар.

Плями і забруднення

Пластик HPL – непористий однорідний матеріал, стійкий до більшості побутових хімікатів. І хоча рідина не може проникнути у структуру матеріалу, усе ж слід негайно знищувати всі сліди забруднень. Також слід уникати тривалого контакту з миючими засобами, що містять кислоти і їх похідні, такі як засоби для чищення металів, для очищення туалетів, духових печей й інші агресивні побутові засоби.

У разі особливих забруднень, будь ласка, знайдіть зручний для Вас спосіб з наведених нижче.

Забруднення вапном

Вимити теплим 10% розчином оцтової кислоти або лимонної кислоти, потім вимити поверхню панелі чистою гарячою водою. Також після використання спеціальних засобів для видалення вапна, промити поверхню гарячої чистою водою.

Залишки парафіну або воску

Залишки парафінів або воску, повинні бути механічно видалені спочатку пластиковою або дерев’яною лопаткою. Ні в якому разі не тріть поверхню! Якщо поверхня не досить чиста, залишки можна видалити за допомогою промокальним папери.

Водорозчинні фарби, лаки, клеї та дисперсії

Свіжі забруднення можуть бути очищені теплою водою. Висохлі залишки легко очистити, використовуючи розчинники, такі, як етанол, ацетон, бензин або навіть рідина для зняття лаку з нігтів.

Фарби, лаки і клеї на основі розчинників

Як свіжі забруднення так і застарілі, уже висохлі сліди, при необхідності можна видалити за допомогою розчинника. Який саме розчинник підійде для видалення того чи іншого типу фарби, можна дізнатися у виробника.

Двокомпонентні клеї і лаки

Наприклад конденсат смоли (клею) на основі сечовини і формальдегіду (UF), меламіну (MF), фенолу (PF) і резорцину; реактивні клеї і лаки на основі епоксидних смол, ненасичених поліефірних і поліуретану (ПУ). Увага: клей неможливо видалити з поверхні після застигання! Поверхню необхідно очистити відразу ж, безпосередньо після забруднення відповідними органічними розчинниками, рекомендованими виробником!

Ущільнювальні матеріали на основі силікону і поліуретану

Свіже забруднення повинно бути механічно видалено спочатку пластиковою або дерев’яною лопаткою. Уникайте механічних пошкоджень поверхні, не тріть її! Висохле забруднення можна видалити за допомогою спеціального очищувача силікону. Однак тривалий контакт цього очищувача з пластиком може пошкодити поверхню.

Сліди розчинника

Сліди, що залишилися після обробки розчинником можна змити теплою водою, а потім висушити поверхню чистою, м’якою тканиною, що вбирає воду, або паперовою серветкою.