HPL панелі

HPL панелі

HPL (High Press Laminate – ламінат високого тиску) – це високоміцний матеріал, винайдений у США.
Інші назви: декоративний паперово-шаруватий пластик, HPL пластик, ламінат високого тиску, компакт-ламінат.
HPL – це декоративний продукт, який виготовляється шляхом одночасного пресування шарів просоченої термореактивними смолами целюлози і спеціально оброблених шарів декоративного паперу під дією високої температури й тиску.


Завдяки процесу поліконденсації смол конструкція стає монолітною, без ризику розшарування у процесі експлуатації. Декоративна поверхня компакт-ламінату додатково захищена спеціальним покриттям, яке забезпечує виняткову стійкість панелей до вигоряння. 

HPL Gentaş

Компанія Gentaş виробляє HPL з 1974 року. В Україні цей продукт уже давно не є новинкою. Перший проект Банк ПУМБ виконаний у 1996 році. Усе частіше архітектори, дизайнери, будівельні компанії України віддають перевагу HPL панелям, як основному матеріалу декорування фасадів, внутрішніх приміщень, меблевих виробів, перегородок різного класу. 

Застосування HPL:  

Екстер’єр: вентильований фасад, балкони, огорожі, паркани
Інтер’єр: облицювання стін, колон, стель, перила
Меблі: сантехнічні кабіни, локери, шафи, кухні, столи, стільці, дитячі меблі, садово-паркові меблі

Види обробки: порізка, зняття фаски, перфорація, фрезерування малюнків, фрезерування панелей

Формати листів внутрішнього HPL:
 2800х1300, 3050х1300, 3660х1400,4200х1860
Товщина: 1,5 – 25 мм
Формати листів фасадного HPL: 2800х1300, 3050х1300, 4200х1860
Товщина: 4-12 мм

Характеристики HPL Gentaş:

 • висока міцність – на вигин, розрив, удар, стійкість до механічних пошкоджень;
 • зносостійкість – матеріал практично не схильний до стирання;
 • висока стійкість до хімічно агресивних середовищ і органічних розчинників;
 • практично нульова абсорбція – матеріал не вбирає вологу (водопоглинання за масою при зануренні у воду 65ᵒС на 48 годин – 1%), тому може без обмежень використовуватися у вологих приміщеннях і оброблятися водою будь-якої температури (навіть парою) і тиском з використанням миючих засобів;
 • вогнестійкість (група горючості – Г1);
 • висока щільність матеріалу (1450 кг / м³) і відсутність пір перешкоджає проникненню забруднень у структуру панелей (у тому числі фарб і «графіті»), а також розвитку мікроорганізмів;
 • різні формати;
 • екологічність і безпека, можливість використання у контакті з харчовими продуктами;
 • легкість в обробці – не потрібно спеціального обладнання, торці не потребують додаткової обробки і захисту;
 • легкість у монтажі – не потрібно виготовлення касет, мінімальна кількість відходів у порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами;
 • легкість в обслуговуванні – матеріал легко очищається від пилу, бруду і всіляких барвників;
 • невеликі коефіцієнти теплового розширення;
 • естетичний зовнішній вигляд, великий вибір декорів;
 • гарантія від вигоряння – 10 років (UV+)
 • гарантія на термін експлуатації – не менше 50 років.

hpl панель


Порівняльні характеристики:

 1. При форматі (3050 х 1300 мм = 3,96 м²), товщині панелі 6 мм, має вагу (8,6 кг / м²) і достатню твердість. При монтажі панелей не потрібна участь підсобних робітників і транспортного устаткування – монтаж може проводитися двома робітниками. Керамограніт (max формат – 600 х 1200 х 12 мм = 0,72 м²; Вага – 25 кг / м²), натуральний камінь і фіброцементна плита (max формат 3000 х 1200 х 10 мм = 3,64 м²; Вага – 16 кг / м²), важче і менше за форматом, тому для застосування цих матеріалів у НВФ (навісний вентильований фасад) потрібно у більшій кількості елементів підконструкції (це додаткові витрати часу і коштів на монтаж системи кріплення).
 2. У порівнянні з аналогами, найвища міцність зв’язку між шарами. Структура ламінату не розшаровується і не кришиться при вібраціях, ударах, особливо у місцях кріплення. Hpl панель не руйнується від різких перепадів температури, та легко витримує коливання температур від -60 °С до + 80 °С, не вивітрюється і не утворює пилу. Такі недоліки іноді спостерігається у панелях, що містять в своєму складі цемент, особливо це проявляється у місцях кріплення панелей, що з часом призводить до провисання і стикувальні зони виглядають не естетично.
 3. Не потребує спеціального обладнання для обробки торців і розкрою панелей під необхідні формати (панелі пружні і монтуються на будівлі листами, тому зменшуються витрати матеріалу на загини по периферії). Не потрібно витрачати додаткові кошти і час на виготовлення касет. Композитні аналоги, а також панелі з металевих листів необхідно кроїти і виготовляти касети, цього вимагає технологія монтажу, тут – неминучі витрати матеріалу і витрати на обладнання, крім того касетний метод вимагає більш складної і дорогої кріпильної оснастки, отже, і більшого часу на виробництво монтажних робіт.
 4. HPL панелі стійкі до механічного, хімічного й сонячного впливу, а тому покриті ламінатом. Ламінати довговічні і рентабельні, тому що володіють неперевершеними експлуатаційними характеристиками. Палітра кольорів ламінатів більш насичена, однорідна і стійка до вицвітання, ніж акрилові та інші барвники, що використовуються в аналогах. У всіх інших композитних матеріалах, металевих панелях і фіброцементних плитах зовнішня поверхня пофарбована. Барвник, як правило, наноситься на рухому панель або під кутом до площини панелі, що призводить до деякої спрямованості молекул фарби. Саме тому, касети потребують попередньої орієнтації, як при виготовленні касет, так і при монтажі панелей на фасад будинку. Крім того, кольорова відповідність панелей з різних партій може не збігатися по кольору. Фарба вигоряє на сонці, вивітрюється, забруднюється смолами і маслами, легко дряпається. Як результат, нетривалий термін служби.
 5. Ламіноване покриття панелей HPL легко очищується. Таке покриття гладке і приємне на дотик (відсутність пір, нерівностей та шорсткостей надають високі гігієнічні та естетичні властивості). На поверхні цементно-волокнистих плит, де в якості зовнішнього декоративного шару використовують мармурову і гранітну крихту, добре затримується пил, який змішується з різними видами суспензій і парів, що знаходяться у навколишньому середовищі, а потім розмивається дощами, утворюючи на фасаді брудні патьоки.
 6. Завдяки матовій ідеально рівній поверхні, панелі не відображають сонячного світла. Оптичні ефекти кривизни на площині, які притаманні лакованим панелям відсутні. Усі барвники, на відміну від ламінатів, утворюють поверхню, яка при освітленні сонячним світлом підкреслює викривлення поверхні і неминучі перепади рівнів що виникають при касетному способі монтажу, особливо це помітно на багатоповерхових будівлях. Фасад здається кривим і нерівномірно забарвленим.
 7. Структура і колір ламінованих панелей дозволяють чудово імітувати натуральні природні матеріали, передавати глибину і чіткість зображення. Через глянцевий ефект барвників, які використовуються на фасадних панелях інших типів – не можливо досягти таких ефектів.
 8. Завдяки своїм унікальним фізичним властивостям HPL панелі легко і швидко монтується на фасаді будь-якої складності, у будь-який час року. Багато матеріалів не можна мочити і монтувати у зимовий час.